Kategorie produktů
Zpět na témata

Škola volá

Začíná jaro a základní školy zvou k zápisu budoucí prvňáčky. Nadšení malí žáčci plni dojmů...

Škola volá

Škola volá!

Školní batohy, penály, desky a další příslušenství

Začíná jaro a základní školy zvou k zápisu budoucí prvňáčky. Nadšení malí žáčci plni dojmů a zážitků už pokukují po vybavení. Potřebují přeci aktovku, penál a spoustu dalších věcí. A maminky jistě také nákup důležité výbavy nechtějí nechat na poslední chvíli. Pojďme se nyní podívat na to, co všechno bude váš malý prvňáček potřebovat.

 

Seznam pomůcek pro malého školáka

 • školní batoh/ aktovka
 • penál
 • láhev na pití a box na svačinu
 • boxy na sešity
 • desky na abecedu a číslice
 • školní kufřík na výtvarku
 • dětská zástěra na výtvarku (lze použít staré tričko)
 • sáček na přezůvky

Co se ještě bude hodit?

 • papírové hodiny (skvěle se s nimi učí)

 • podložka na stůl (bezva pomůcka na výtvarné tvoření doma)

 • dětský kapsář (do školy nebo dětského pokoje)

 • hodiny nebo budík (naučte svého školáka, ať se sám orientuje v čase)

 

Čím mu uděláte radost?

 • školní kornout (naplňte ho bonbóny a vezměte ho s sebou první školní den)

 • dětská pokladnička (na kapesené a drobné odměny)

 • peněženka (vlastní peněženka se bude školákovi hodit na výlety)


Jak vybrat vhodnou tašku pro prvňáčka

Klasická aktovka nebo raději moderní batoh? Co je pro malého školáka nejlepší? A co bude splňovat také jeho kritéria na vzhled? Na trhu je opravdu velké množství aktovek a batohů. Na počátku je tedy vhodné si určit kritéria, podle kterých budete vybírat. Jako první si řekněte, kolik do aktovky chcete investovat.

 

Myslete na to, že spolu s ní musíte koupit mnoho dalších věcí, ale že batoh je tou nejdůležitější. Šetřit můžete na čemkoliv jiném, ale na aktovce se to opravdu nevyplácí. Vhodné je vybírat atestovanou tašku s pořádným polstrováním a kvalitním provedením. Vybírat můžete nejen samostatné batohy, ale také výhodné školní sety, které nabízejí za výhodnou cenu také penál a sáček na přezůvky. Někdy je v ceně celého setu také láhev na pití a box na svačinu. Některé výhodné sety obsahují i peněženku nebo desky na sešity. Skvělé je, že je vždy všechno v jednom designu. Pro kluky auta, pro holky jednorožci. A je toho mnohem více. Je libo zvířátka nebo styl, který se školákovi pravděpodobně bude zamlouvat i za rok či za dva? Vyberte třeba aktovku s vyměnitelnými 3D obrázky. Až dítě přestanou bavit, zůstane mu cool batoh pro velké školáky. A samozřejmě také další příslušenství bez “miminovských” vzorů. Počáteční investice sice bude vyšší, ale budete mít jistotu, že máte na několik let vystaráno.

 

Doporučujeme vám udělat předvýběr bez budoucího školáka. Sami tak můžete rozhodnout, zda zvolíte aktovku s pevnější konstrukcí nebo batoh. Určitě se zaměřte na anatomické tvarování školní tašky a její vypodložení. Důležité je, aby tvarově aktovka odpovídala stavbě dítěte a také výškou by měla odpovídat velikosti dětských zad.

Zvažte, zda by aktovka neměla mít nožičky nebo alespoň pevné dno. Budete tak mít jistotu, že ve dně nenajdete díru po prvním neopatrném zacházení. Zaměřte se také na zavírání a držadlo. Velmi důležité jsou popruhy, které by měly být dostatečně vyztužené a přiměřeně široké. Dalším důležitým bodem je váha. Čím nižší hmotnost tašky, tím lépe. A nezapomínejte také na bezpečnost a reflexní prvky.

 

Lehké, prostorné a praktické batohy s ergonomickým tvarováním a skvělými designy nabízí Bagmaster. Malé slečny jistě zaujme také řada Premium Unicorn. A jejich rodiče také. Anatomické tvarování, prostorná komora a pevné dno. Nechybí ani reflexní prvky. Velký výběr pro kluky i holky nabízí také Baagl a vám se jistě také zalíbí svými vlastnostmi. Posuvný zádový systém, nastavitelné popruhy, snadné otevírání, voděodolný materiál a certifikované materiály. Co víc si přát.

 

Až díky zmíněným kritériím zjistíte, jaké typy a značky přichází v úvahu, vezměte teprve na pomoc budoucího prvňáčka a ukažte mu designy jednotlivých předvybraných batohů a aktovek. Vy budete spokojená, protože bude mít dítě kvalitní školní tašku se všemi důležitými prvky a dítko bude spokojené, protože si vybralo samo motiv, který mu vyhovuje. Podrobněji se výběru aktovek věnujeme tady.

Jak vybrat penál pro prvňáčka

 

První rada zní, že penál by měl být takový, aby ho dítě umělo bez problému obsluhovat. Pro první školní rok je tak obecně vhodný menší, jednopatrový penál. Pokud bude dítko trvat na větším, určitě je vhodné si vyzkoušet zda na něj nebude moc robustní a nepřehledný. V případě, že s obsluhou většího penálu nebude mít potíže, není důvod mu nevyhovět.

 

Lepší je obecně prázdný penál, do kterého dokoupíte psací náčiní dle požadavků školy nebo vlastních preferencí. Některé vyplněné penály totiž obsahují propisky nebo fixy. A to jsou věci, které děti v první třídě pravděpodobně vůbec nepoužijí. Dnes však už seženete také předvyplněné penály, které respektují potřeby dětské ruky a obsahují opravdu kvalitní tužky a pastelky. Zvažte tedy, co je pro vás lepší a přijatelnější varianta.

Láhev na pití a box na svačinu

 

“Nám stačila obyčejná petka a pytlík,” taky už jste tuhle větu někdy slyšeli? Ano, stačila. V dnešní době se však čím dál tím více skloňuje udržitelnost a ekologie. Z toho hlediska hrají prim opakovaně použitelné boxy a láhve z kvalitních materiálů. Samozřejmě jsou výhodnější také z ekonomického hlediska, jelikož vzhledem k četnosti jejich používání se opravdu vyplatí více než jednorázové produkty. A i pokud vám ekologie nic neříká a na ekonomickou stránku věci kašlete, mají speciální láhve a boxíky svoji výhodu. Nebo se opravdu chcete každou neděli stresovat, jestli máte doma vhodnou plastovou láhev a zda vám nedošly sáčky?

 

Druhy lahví na pití

Speciálních lahví je na trhu celá řada. Důležitým ukazatelem při výběru je objem. Jistě víte, kolik toho vaše dítko vypije a zda pro něj bude vhodnější menší nebo raději větší láhev. Samozřejmě platí, že čím menší, tím lehčí. Pokud tedy vašemu prvňáčkovi stačí půl litr na dopoledne, určitě vezměte spíše menší. Ušetříte tak cenné gramy v aktovce.


Vybírat můžete mezi plastovými lahvemi, které jsou zpravidla vyrobené ze zdravotně nezávadného, kvalitního materiálu bez ftalátů a BPA. Většinu z nich můžete bez problémů umýt v myčce. Další možností je speciální bezpečný medicínský materiál na první pohled připomínající plast, který lze vyvářet jako kojenecké láhve nebo ohřívat v mikrovlnné troubě. A ve hře jsou také izolované láhve na pití z nerezové oceli. Jejich nespornou výhodou je fakt, že udrží teplotu nápoje po mnoho hodin. I tady je samozřejmá zdravotní nezávadnost.

 

Ideální box pro děti

Krabičku na svačinu použijete nejen na každodenní svačinu do školy, ale dost možná také na odpolední mimoškolní aktivity a na výlety se školou i rodinou. Vhodné jsou boxíky s posuvnými vnitřními přepážkami, kam můžete kromě hlavní svačinky umístit ovoce nebo odměnu v podobě bonbonů.

 

Při výběru myslete na to, zda preferujete mytí v myčce na nádobí nebo nikoliv. Zatímco některé boxy v myčce lze bez problémů umýt, jiné je vhodnější mýt v ruce. Podobné je to s možností ohřívání v mikrovlnné troubě. Stejně jako u láhví na pití jsou na trhu boxíky z plastu, speciálního medicínského materiálu nebo nerezu.

 

 

 

Související produkty

 • Doprava zdarma Dárek zdarma

  Školní aktovka CLOUD pro prvňáčky - 5dílný set, Step by Step Černý panter Chiko, certifikát AGR

  Prostorná aktovka do které se vejde vše potřebné od pera až po sportovní potřeby.
  6 890 Kč
 • Poslední na skladě Doprava zdarma Dárek zdarma

  Školní aktovka/batoh 2V1 pro prvňáčky – 6dílný set, Step by Step Víla Freya, certifikát AGR

  2v1 aktovka a batoh v jednom, aktovka která se stává batohem snadným vyjmutím…
  6 890 Kč
Svačina do školy i na výlet

Svačina do školy i na výlet

Dětem pořiďte jen kvalitní a prověřené obaly na svačinu. Lahev i box na svačinu musí být nezávadné.

Číst více