Úvod /

Český výrobce protetických pomůcek SVORTO. Společnost vyrábí (v návaznosti na svou historii) již od dob první republiky. Zaměření: * ortopedické pomůcky, * ortopedické vložky, * vložky do bot, * deformace prstů, * ploché nohy.

**Použití**
Vložky se používají při léčbě podélného plochonoží a pro vyrovnání osového postavení dolních končetin dětí. Tj. vbočené paty. Vložku je možné použít také jako prevenci vzniku plochých nohou při nadměrné váze dítěte, jejímž důsledkem jsou dolní končetiny velmi namáhány a mohou mít sklony ke vzniku plochonoží či potížím s osovým držením.
**Příznaky**
Bolest nohou, únava při delší chůzi, vbočení-valigozita nohou.
**Prevence**
Používání správně tvarované a dostatečně široké a v patě pevné obuvi.
**Kontraindikace**
Nepoužívat současně s jinou vložkou korigující klenbu chodidla.
**Fakta**
Maximální účinek je dosažen v kotníčkové obuvi s pevným a uzavřeným opatkem. Provádět masáže chodidel. Vhodné je doplnit o cvičení chodidel. Provlhlé vložky vyjměte z obuvi a nechte proschnout při pokojové teplotě.
**Poznámka**
Nejdůležitější funkce nohy je pohyb; chůze a běh - funkce dynamická. Dále noha přenáší hmotnost lidského těla na podložku - funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba chodidla. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou - chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolního postavení kočetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky k prevenci i korekci vad. Všechny pomůcky splňují náročné testy Státního zdravotnického ústavu.


Zobrazení
Třídit podle:
Výrobků na stranu:
Předchozí Další
© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.