Úvod /

SIKU

Hračky Siku známe především jako modely aut běžného provozu, modely aut v oblasti silniční dopravy, stavebnictví a záchranné služby nebo v zemědělství.

Hračky Siku však splňují nejvyšší kvalitativní i bezpečnostní požadavky kladené na hračky ze strany zákazníka. Jsou téměř výhradně vyrobeny ze zinku, což z nich činí robustní a odolné výrobky, které vydrží i velmi nešetrné zacházení ze strany dítěte.

Při jejich výrobě nejsou použita změkčovadla PVC a proto splňují i nejpřísnější evropské normy a směrnice týkající se bezpečnosti hraček.

Firma Siku byla založena v době inflace, vroce 1921 Richardem Sieperem jako slévárna. V roce 1950 si nechala registrovat ochrannou známku Siku a účastnila se historicky prvního ročníku veletrhu hraček v Norimberku. V té době však vystavovala plastová zvířátka a stáje. V roce 1955 vyvíjí Siku prvních 32 modelů aut v měřítku 1:60.

V roce 1963 začíná výroba kovových modelů vyrobených v procesu tlakového lití zinku. Firma v té době nabízí 16 druhů těchto nových zinkových modelů. Pro porovnání: dnes je v nabídce firmy SIKU cca 250 modelů aut, zemědělských strojů, letadel atd...

V roce 1983 vystavuje novou kolekci SIku Farmer - série modelů z oblasti zemědělství.

V roce 2004 pak průlomově SIKUCONTROL32 - modely traktorů na elektronické dálkové ovládání.

Firma do dnešního dne prošla velmi progresivním vývojem a k dnešnímu dni se stala ve svém oboru jedním z největších, nejkalitnějších a nejúspěšnějších firem na světovém trhu.


Zobrazení
Třídit podle:
Výrobků na stranu:
Předchozí Další
© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.