Úvod / Jak správně vybrat školní aktovku?

Jak správně vybrat školní aktovku?

Jak správně vybrat školní aktovku?

Odborníci nedoporučují pro školáky prvních tříd batohy!.
Zejména pro 1.stupeň jsou stále nejvhodnější školní aktovky.
Ty lze vybrat ze stovek designů a různých konstrukcí.

Aktovka je přehlednější uvnitř, pevnější konstrukce a lepší je i pro další fyzický vývoj dítěte. Musí však být kvalitní! To znamená bezpečná, s anatomickým tvarováním zad, s nastavitelnými ramenními popruhy. Jinak může více uškodit než prospět. Tady je deset rad, které pomohou s výběrem té správné školní brašny.

Desatero správného výběru školní aktovky:

  1. Důležitým ukazatelem správné a kvalitní aktovky je nezávislý atest či certifikace. Pokud výrobek prošel nezávislými kontrolami a testy, je zaručena jeho bezpečnost. Není dobré kupovat neznámé a podezřele levné zboží na tržnicích.
  2. Základem každé školní brašny je pevná a přitom lehká konstrukce. Musí unést zátěž několika kilogramů a přitom držet stálou formu. Sama aktovka by měla vážit maximálně 1,4 kg.
  3. Důležitým měřítkem je to, zda má anatomicky tvarovanou zadní část, dostatečně polstrovanou. Jedině to zaručí, že bude na zádech dobře sedět a nebude poškozovat dětskou páteř. S tím souvisí i vyztužené a nastavitelné ramenní popruhy. Bezpečnější jsou ty s protiskluzovou úpravou, které se nedotýkají krku dítěte.
  4. Kvalitní brašna musí mít bezpečnostní prvky. Patří mezi ně výrazné barvy, reflexní nášivky, pruhy, odrazky. To vše zaručuje viditelnost, a to i za špatného světla.
  5. Důležitým kritériem při výběru aktovky je také její dno. Ideální je pevné, s plastovými hranami a nožičkami, které z vnějšku zabrání oděru látky.
  6. Materiál, z něhož je aktovka vyrobena, by měl být omyvatelný a voděodolný. Tím je zaručena snadná údržba.
  7. Školáci aktovku často přenášejí v ruce, proto je tak důležité pevné ucho přizpůsobené dětské ruce. Do otvoru mezi víkem a uchem brašny by se pohodlně měla vejít ruka v rukavici.
  8. Pro lepší komfort jsou vhodné doplňky. Podívejte se, zda má aktovka či batoh kapsu na svačinu, pevné poutko na zavěšení, přihrádku na klíče či peněženku, dvě oddělené části na sešity a učebnice, obal na nápoje či svačinu.
  9. Výběru aktovky by se měl zúčastnit i školák, který ji bude nosit. Jen on sám se totiž rozhoduje, zda ji bude rád nosit.

 

 

Testy

Je dobré se informovat, zda aktovka prošla nezávislými kontrolami a testy a jestli má certifikát.

 

V našem eshopu můžete vybírat pouze z prověřených a kvalitních aktovek, ZDE je naše nabídka.

© Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.